Ból zęba pod naciskiem po leczeniu kanałowym

witam wczoraj mialam leczonego kanalowo zeba pod miejscowym znieczuleniem czyli bez wczesniejszego zatruwania. Znieczulenie przestalo dzialac a ja do dzis odczuwam bol pod naciskiem chociazby jezykiem. Co mam zrobic, czy to jest normalne czy mam udac sie znowu z tym zebam do dentysty. Lecze zeba w Angli a tu jakos nie ufam dr. Prosze o porade,

Lek. Tomasz Budlewski

Tak, konieczna jest ponowna wizyta u lekarza stomatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

 Lek. Tomasz Budlewski

podane dolegliwości mogą występować nawet do 2 tygodni po leczeniu endodontycznym - dopiero po tym czasie udajemy się do stomatologa w celu wykonania kontrolnego zdjęcia
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeśli dolegliwości nie są dla Pani bardzo uciążliwe, proszę wstrzymać się jeszcze kilka dni z ponowną wizytą - leczenie kanałowe, wbrew pozorom, jest procedurą skomplikowaną i prawidłowo przeprowadzone może objawiać się bólem pozabiegowym.
Jeśli po tym czasie nie zauważy Pani poprawy powinna udać się Pani do gabinetu w celu podjęcia odpowiednich kroków mających na celu poprawę.