Ból zęba podczas nagryzania po dewitalizacji miazgi?

Witam, Zakończyłem proces Dewitalizacji miazgi w prawej górnej 6. Kanały zostały oczyszczone, został założony antybiotyk i fleczer na 5 dni. 6 boli mnie przy nagryzaniu (zostałem o tym ostrzeżony), mam włożony fleczer pomiędzy 6 i 7 bardzo ciasno. Zauważyłem, że zaczęły boleć mnie inne zęby od 3 do 7 - również na nagryzanie, czasem lekko bolą same z siebie i mam wrażenie jakby były nie czułe na dotyk. Podczas wkładania nitki dent. pomiędzy zęby równiez mocno bolą. Jaki jest powód objawów?

Dzień dobry. Może mieć Pan rację. Jeżeli opatrunek ściśle wypełnia przestrzeń międzyzębową, może również uciskać na sąsiadujące zęby i wywoływać ich tkliwość przy dotyku. Najczęściej mija to po jednym, dwóch dniach. Jeżeli ból się utrzymuje, przyczyną może być zapalenie nerwu szczękowego. Serdecznie pozdrawiam, Urszula Jarosz

Witam serdecznie,
Przyczyną może być zbyt ciasno założony fleczer, który mógł wywołać stan zapalny dziąsła i promieniujący ból. Równie dobrze jednak może to być zmiana zapalna w okolicy wierzchołka korzenia zęba albo skutek uboczny dewitalizacji zęba.
Należy udać się na konsultację do stomatologa przeprowadzającego zabieg.