Ból zęba szóstki po leczeniu kanałowym

Witam! W sierpniu 2013 miałam leczoną kanałowo dolną szóstkę. Leczenie przebiegło bez komplikacji, już po pierwszej wizycie ząb przestał mnie całkowicie boleć. Minął ponad rok i ząb się odezwał. Boli przy gryzieniu, szczotkowaniu, reaguje na wszelkiego rodzaju płyny - ciepłe i zimne, a nawet przy gwałtownym wdychaniu zimnego powietrza. Lekarz stomatolog zrobił zdjęcie RTG, które nie wykazało żadnych zmian, a ząb jak boli tak bolał.

Niezbędne jest wykonanie tomografii stomatologicznej wysokiej rozdzielczości aby w 3D ocenić czy wszystkie kanały zostały znalezione. Pominięcie kanału może nie być widoczne na zdjęciu RTG a może dawać opisane objawy.