Ból zęba w ciąży u 28-latki

Witam, mam problem ponieważ boli mnie ząb martwy pod koronką (jedynka gorna) a zaczęło się tak ,że córcia przypadkiem kopnęła mnie w buzie i na następny dzien ząb tak zaczął boleć ,że nie moę wytrzymać, spię po 2 ,3 godz dziennie...paracetamol oczywiscie nie pomaga.Byłam u stomatologa ale ze względu na ciąże zdjęcie nie wchodzi w grę, jest podejrzenie pekniecie ale bez zdjecia wyrwac zeba który może nie jest pekniety to ryzyko no i przede wszystkim dlatego ze to jedynka z przodu:(

Jeśli nic się nie zrobi skończy się na antybiotyku, a brać ciągle leki p/ bólowe, które i tak nie pomagają nie ma sensu., zdjęcia nie można to fakt - ale może zanim podejmiecie decyzję o ekstrakcji zęba to warto by było zdjąć koronę zobaczyć czy pod nią jest ok. usunąć zawsze można.