Ból zęba w trakcie leczenia kanałowego przy antybiotyku

Witam ma pytanie czy ząb w trakcie leczenia kanałowego może nawet po dwukrotnym stosowoniu antybiotyku nadal zeba czyję przy dotyku i w nocy zaczyna mocniej boleć ból jest ciągły dodam ze zęba leczę już od stycznia tego roku ponieważ ząb ma nie typową budowę anatomiczną i nie wiem co już robić czy poprostu go usunąć czy dakej go leczyć proszę o poradę

W trakcie leczenia kanałowego mogą pojawić się nawet silne dolegliwości bólowe. Wszystko się uspokoi po rozwiązaniu problemu czyli usunięciu wszystkich bakterii z kanałów i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych w 3D. Tak długie leczenie nie powinno mieć miejsca nawet przy "nietypowej" budowie wewnętrznej zęba. Leczenie powinno zakończyć się na 2 wizytach a przedłużanie go w taki sposób (już 4 miesiąc) na pewno nie wpływa korzystnie na tkanki okołowierzchołkowe.

Witam. Proszę zgłosić się do endodonty, który dysponuje specjalistycznym sprzętem i jemu zaufać. Korespondencyjnie trudno jest postawić diagnozę.

Czasami niestety jest to możliwe, im bardziej skomplikowana budowa korzeniowa zęba tym częściej mogą wystąpić powikłania. Przyczyną tych dolegliwości mogą być dodatkowe kanały, które nie zostały odnalezione, a w których toczy się proces zapalny, najczęściej zgorzel miazgi. Pomocne może być leczenie kanałowe pod mikroskopem, jednak trzeba wiedzieć że i takie leczenie może nie odnaleźć dodatkowego kanału, szczególnie, gdy zlokalizowane są bocznie, lub bliżej wierzchołka.
Ważna rzecz czy w trakcie brania antybiotyku ząb też bolał, czy objawy ustępowały?
Można poszerzyć też diagnostykę o sąsiednie zęby ( RTG )

Troche długo trwa to leczenie.. Jesli warunki anatomiczne nie pozwalaja na opracowanie kanałów nalezałoby sie zastanowić czy ma sens dalsze leczenie.
Prosze porozmawiać ze swoim lekarzem , tylko on zna warunki.