Ból zębodołu po usunięciu zęba stałego

Ból zębodołu po usunięciu 6 stałej. W poniedziałek 30 Kwietnia miałem usuwaną 6 stałą przez chirurga szczękowego. Uwaga pytałem się czy będzie potrzebne RTG zęba gdy się zapisywałem profilaktycznie odpowiedz była nie. Wiec przyszedłem na umówioną wizytę do wyrwania i nie dość że 3 ampułki znieczulenia nic nie dały to jeszcze 6 była usuwana przez dłutowanie magiczne 1,5h a teraz tydzień po usunięciu boli mnie nadal. Pani doktor wczoraj zaaplikowała mi znowu tam jakieś dziwne włókna. Co robić.

Czasami ból długo się utrzymuje.Zabieg chirurgicznej ekstrakcji może trwać jeszcze dłużej niż u Pana.Czasami trzeba zastosować antybiotyk.Dysponując odpowiednim sprzętem i rodzajem środka znieczulającego (dostępne w prywatnym sektorze) można usuwać również chirurgicznie zęby bez bólu dla pacjenta.

Po chirurgicznym usunięciu zęba dolegliwości mogą się utrzymywać. Warto sprawdzić jednak na RTG czy cały ząb został usunięty. W przypadku trudnych ekstrakcji zabiegi mogą trwać nawet dłużej.