Ból zębów a stan zapalny dziąseł w ciąży

Witam, Jestem w 31tc. 15.05 udałam się do stomatolog, po tym jak w nocy zaczął boleć mnie ząb. Ból odczuwałam jakby w 5 lub 6 po lewej stronie na górze. Dentystka stwierdziła,że:stan zapalny dziąsła, ubytków brak. Wyciągneła plombe z 5,rozwierciła i zalozyła tlenek cynku. Po tygodniu zaczęłam odczuwać w tej samej okolicy ból.I znów nie wiem,który z nich boli. Czy to stan zapalny dziąseł? A może jednak ząb? Lub wychodzace 8? Jak to zdiagnozować jeśli nie mogę zrobić RTG (nie chce narazac dziecka)

Witam
Czasami ciężko jest trafić w ząb, który może boleć. Szczególnie podejrzane są te z dużymi wypełnieniami, należy przyjrzeć się dokładnie powierzchnią stycznym. Kiedy nadal mamy problem z diagnozą pozostaje nam zdjęcie rtg. Stosowane aktualnie dawki są bardzo niskie ( niższe w zdjęciach wykonanych cyfrowo), brzuch jest zasłonięty do zdjęcia specjalnym fartuchem, ponadto wiązka promieniowania kierowana jest w zupełnie inną stronę niż brzuch.