Ból zębów po założeniu koron

Witam serdecznie Jak długo po założeniu koron może utrzymywać się ból zębów .Nadmienie tylko ,że od momentu spiłowania zębów ból mnie nie opuszczał ,potrafił obudzić mnie w nocy.Wreszcie założono koronki i pani doktor powiedziała ,że ból ustąpi całkowicie ale jednak tak się nie stało ... nie jest juz tak nasilony jak w okresie noszenia tymczasowej protezki ale jednak.Na dodatek czuje ból podczas przeciagania powietrza przez szczelinki miedzy zębami i sa wrażliwe na zimno i gorąco :( Marlena

Witam, ból może pojawić się w trakcie cementowania koron, ale tylko na krótki okres co związane jest z różnicą temperatur: cementu i warunków w jamie ustnej. Trwa to kilkanaście sekund i po tym okresie żadnych dolegliwości być nie powinno.Uważam, że powinna Pani zgłosić się do tego lekarza i powiedzieć otwarcie o swoich problemach.Pozdrawiam

Ból spowodowany może być pourazowym zapaleniem miazgi po szlifowaniu zębów,nie podała Pani ile to było koron i czy wszystkie zęby bolą tak samo.przy koronach tymczasowych , które mogą nie być idealnie szczelne może zdarzyć się ból na bodźce , ale raczej nie samoistny. przy utrzymywaniu się bólu lub nasileniu należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Szlifowanie czyli "pilowanie" zeba jest dla niego traumatycznym zabiegiem, niekiedy takie zeby obumieraja i wymagaja leczenia kanalowego. Jeslie bol jest samoistny i nasila sie, wystepuje rowniez w nocy i w pozycji lezacej to moze oznaczac zapalenie miazgi. Jezeli bol zaczyna pojawiac sie podczas nagryzania oznacza to, ze zapalenie przenosi sie na kosc i nie ma co zwlekac tylko nalezy zglosic sie do dentysty. Bol na nagryzanie moze pojawic sie jesli korona nie pasuje w zgryzie i zab jest za duzy - wtedy ulge przyniecie korekta w zgryzie.
Powodzenia Aleksandra Bąk.