Ból zębów podczas picia zimnych napojów - czy to powód do niepokoju?

Witam. Tydzień temu zostałem uderzony w zeby czego efektem było ukruszenie się gornej jedynki i odklejenie się dolnego retainer'a stałego (ten drucik z tyłu zębów, który zakłada się po skończonym leczeniu ortodontycznym). Ortodontka uprzedziła mnie, żebym obserwował czy zęby bolą na zimno lub na ciepło. Ostatnio zauważyłem, że bolą mnie przy piciu zimnych napojów czy nawet przy oddychaniul zimnym powietrzem. Czy jest to powód do niepokoju po takim urazie? Pozdrawiam

Dzień dobry,
w wyniku uderzenia doszło do uszkodzenia szkliwa, a może też zębiny pod szkliwem. W takiej sytuacji ząb może być bardziej wrażliwy na różne bodźce ze względu na odsłonięcie kanalików zębinowych z zakończeniami nerwów.
Warto odwiedzić stomatologa by odbudować utraconą część zęba i pozbyć się dolegliwości.
Pozdrawiam