Ból zębów połączony z nadwrażliwością i dolna jedynka zapadnięta ku środkowi po zdjęciu aparatu

Dzień dobry, nosiłam aparat stały na dolny łuk a nastepnie przez 4 lata retainer. zdjęto mi go miesiąc temu. zauważyłam że nieznacznie jedna dolna jedynka zapadła mi się ku środkowi a ja od tygodnia mam straszne migreny głowy i ból zębów połączony z nadwrażliwością. co mam zrobić w tej sytuacji i czy z tym zębem nie da się już nic zrobić aby wrócił na swoje miejsce?

Trzeba dokładnie zbadać Pani postawę, niestabilność zespołu stawu krzyżowo-biodrowego, czynnościową i kostną wadę zgryzu, ewentualną asymetrię czaszki i zhryzu, stan stawu skroniowo-żuchwowego i wszystko co będzie nie tak - leczyć. Pozdrawiam

Lek. dent. Marcin Dolecki

wielu ortodontów zaleca noszenie retainera nawet do "końca życia" - koniecznie proszę wrócić do ortodonty który prowadził leczenie - napewno pomoże
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk