Ból zębów z lewej strony oraz problem z przytyciem

Witam , mam kilka problemów ze swoim ciałem, pierwszy z nich jest taki że często bolą mnie wszystkie zęby z lewej strony i często towarzyszy temu okropny ból ucha. Kolejny problem jest taki, że nie moge przytyc, waże 58 kg. Jem dużo pokarmu od ktorego sie nrmalnie tyje np. fast food, słodycze, chipsy itp. i nic z tego. Co ja mam zrobić?

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Mgr Adrian Kowalewski

jeśli chodzi o ból zębów proszę zacząć od wykonania pantomogramu i skonsultowania go z lekarzem - istnieje duże prawdopodobieństwo że przyczyną dolegliwości będzie nieprawidłowo ułożona dolna 8
co do wagi to ważne jest wyliczenie BMI a do tego potrzebny jest Pani wzrost - może mieści się Pani w normie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Próchnica zęba bardzo często może powodować ból promieniujący na całą jamę ustną. Warto umówić się do specjalisty.
Jeśli chodzi o masę ciała - mam za mało informacji, aby cokolwiek podpowiedzieć. Jeśli chodzi o jedzenie produktów typu fast food, słodycze, chipsy - nie jest to dobrym rozwiązaniem. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który na podstawie szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego dobierze dopasowaną terapię żywieniową.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

W związku z bólem zębów konieczna jest diagnostyka - RTG + badanie lekarza dentysty.
Jeśli chodzi o Pani masę ciała - proszę udać się na konsultację do dietetyka. Po przeprowadzonym wywiadzie oraz poznaniu Pani oczekiwań zaleci odpowiednie badania i dietę. Jedzenie fast foodów nie wyjdzie Pani na dobre - tylko zrównoważona, zdrowa dieta zapewni Pani zdrowie, odpowiednią masę ciała oraz dobre samopoczucie.