Ból zębów związany z wyrzynającymi się ósemkami

Witam. Mam 26 lat i problem z ósemkami. Jedna z nich wyrosła mi normalnie i bez problemów już kila miesięcy temu. Od kilku tygodni bolą mnie jednak miejsca w pozostałych do wyrośnięcia zębów miejscach - chodzi o dwie ósemki na dole. Nie czuję, żeby coś się wyżynało, bolą mnie jednak inne zęby na dole jakby mialy za mało miejsca. Co powinnam z tym zrobić?
26 LAT ponad rok temu

Witam
Problem z którym Pani się boryka dotyczy coraz większej liczby młodych pacjentów.
Zwykle przyczyną jest zbyt mało miejsca w łuku zębowym lub nieprawidłowe położenie ósemek. Kiedy takie zęby zaczynają się wyrzynać, najczęściej powodują dolegliwości bólowe. Nierzadko występuje podwyższona temperatura, obrzęk policzka, szczękościsk, czy nawet ropień. W takich przypadkach należy niezwłocznie udać się do dentysty, który zaordynuje stosowne leczenie. Czasami proces nie przebiega tak burzliwie a przybiera postać przewlekłą tzn. dolegliwości bólowe pojawiają się co jakiś czas. W takich przypadkach nierzadko dochodzi do stłoczenia zębów i zachodzenia ich na siebie.
Z tego co Pani pisze wynika, że istnieje jakaś przeszkoda w prawidłowym wyrzynaniu. Proszę zatem udać się do dentysty, który skieruje Panią na zdjęcie panoramiczne a potem zdecyduje co dalej. Jeśli uzna że zęby nie mają szans na wyrośnięcie - pozostaje tylko wizyta u chirurga w celu ich usunięcia.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Witam,pierwszy krok to wykonanie zdjecia pantomograficznego i udanie się z nim do swojego lekarza.Lekarz na podstawie zdjęcia oceni połozenie osemek w kosci i mozliwość ich wyrżnięcia.Prosze z tym nie zwlekac zbyt dlugo poniewaz czesto bywa tak ze 8-ki nie maja odpowiednio duzo miejsca w łuku zebowym,napieraja na korzenie siodemek niszczac je (rowniez powodujac bol).pozdrawiam

Niezbędna jest wizyta u stomatologa i wykonanie zdjęcia RTG panoramicznego. Trzeba ocenić położenie zębów i szanse na prawidłowe wyrznięcie w łuku zębowym. Przewlekłe dolegliwości mogą świadczyć o utrudnionym wyrzynaniu i konieczności usunięcia zębów. Proszę nie bagatelizować problemu i szybko udać się do dentysty.