Mężczyzna , 31 lat Witam, Od jakiegoś miesiąca boli mnie zew.część prawej stopy.Nie potrafię przenieść ciężaru na zew. stronę. Ból występuje głównie po krótkim odpoczynku a delikatnie ustępuje po "rozchodzeniu". Dziś no byłem na spacerze i wszytko było ok. teraz po godzinie odpoczynku na kanapie ból znowu się pojawił. Zacząłem smarować nogę Fastumem oraz Artresanem Activ. Choruję także na ZZSK, ale będąc w programie leczenia biologicznego praktycznie zapominałem o bólu stawów. Czy może to być jakieś przeciążenie?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Zesztywniające zapalenie stawów – Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK, inna nazwa to choroba Bechterewa) to przewlekłe schorzenie układu ruchu, którego przyczyna nie jest znana. Wiadomo jedynie, że ma podłoże autoimmunologiczne oraz że przy zachorowaniu bardzo ważną rolę odgrywają geny (90 proc.