Ból zewnętrznej strony piersi i zespół policystycznych jajników

Od roku nie karmię.Od3tyg.boli mnie zew. strona jednej piersi.Onkolog po badaniu USG wykluczył obecność jakichkolwiek guzków.Piersi wyglądają na zdrowe,ale od tygodnia mam mleczy wyciek z tej bolesnej piersi,gdy ścisnę sutek. Z drugiej nic nie cieknie.Biorę Yasmin(wcześniej nic nie ciekło), mam zdiagnozowane jajniki policystyczne. Co jeszcze mogę zbadać? Prolaktynę? Cieknie tylko z jednej piersi i ona boli. Na co zwrócić uwagę? Co może być przyczyną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Rzeczywiście warto zbadać poziom prolaktyny, choć objawy mogą być wynikiem działania antykoncepcji hormonalnej. Sugeruję dalszą diagnostykę pod okiem specjalisty ginekologa.