Ból żołądka, gastroskopia i wrzód dwunastnicy

Witam, mam 61 lat i mam problem, bardzo boli mnie żołądek, zrobiłam badanie gastroskopii przy którym został pobrany wycinek z części przedodźwiernikowej. Dzisiaj odebrałam wynik. Rozpoznanie kliniczne: Gastropatia rumieniowa. Wrzód dwunastnicy. Rozpoznanie histopatologiczne: przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka powierzchowne etapy pośrednie, przekrwienie błony śluzowej i wybroczyny. Bardzo proszę o interpretację wyniku i wskazówki dotyczące codziennej diety. pozdrawiam Maria

Dieta oczywiście jak w przypadku choroby wrzodowej żołądka np. jak na stronie:
https://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-chorobie-wrzodowej
Wynik świadczy o występowaniu wrzodu żołądka i przewlekłym stanie zapalnym z zaostrzeniem w zakresie części przedodźwiernikowej żołądka. Leczenie to przez około 2 miesiące dieta plus leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek. Leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.