Ból żołądka i biegunka oraz wyniki ALAT i ASPAT

Witam, ostatnio przez 2 dni bolał mnie żołądek, potem cały dzień miałam biegunkę, wyniki badań krwi wykazały: ALAT 105.3, ASPAT 48.1. Nie mam nadwagi, mam 18 lat, jestem szczupła, nie piję, nie palę, jem raczej zdrowo. USG nie wykazało kamieni w wątrobie. Lekarz zlecił dietę oraz zażywanie Essentiale Forte. Po 2 tygodniach mam zrobić usg i badania krwi na nowo. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane niewłaściwą dietą. Proszę wdrożyć zalecenia lekarza prowadzącego oraz udać się na badania kontrolne w określonym terminie.