Ból żołądka i brak apetytu - co robić?

Witam, mam 25 lat. Od jakiegoś miesiąca boli mnie żołądek, w ogóle nie mam apetytu, jak pomyśle o jedzeniu to chce mi się wymiotować. W ciągu godziny do toalety chodzę 3-4 razy, ale tylko rano. Zrobiłam usg, było w porządku, zrobiłam gastroskopie i wykazało tam jakąś bakterię. Dostałam lekarstwa. Jak brałam antybiotyki było mi dobrze, jak skończyłam brać wszystkie dolegliwości wróciły. Co mam robić? wiem, że jest bardzo źle, że nie jem, ale nie mogę przełknąć. Dał lekarz tabletki na apetyt i to nie pomogło. Czekam na odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą wiązać się zarówno z niepełną eradykacją bakterii z błony śluzowej żołądka jak i z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego.
Stwierdzona poprzednio bakteria na podstawie badania materiału pobranego podczas gastroskopii mogła powodować stan zapalny błony śluzowej żołądka.
Zastosowane leczenie zazwyczaj jest skuteczne.
W tym przypadku warto zastanowić się nad wykonaniem kontrolnej gastroskopii. Być może konieczne będzie powtórne leczenie eradykacyjne.

Proponuję skonsultować problem z gastroenterologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl