Ból żołądka i brak apetytu po przyjmowaniu żelaza w tabletkach

Witam, mam 18lat po ostatnich badaniach z krwi wyszło mi że mam anemię. Hemoglobina - 11, żelazo- 15. Dostałam żelazo w tabletkach i przyjmuje je już od miesiąca po 2 tabletki dziennie, w połowie przyjmowania zaczął boleć mnie żołądek, do tej chwili boli cały czas, mam brak apetytu. Przyjmuje z tym też witamine B6 i kwas foliowy. Co ja mam robić w takiej sytuacji? Bardzo proszę o rade bo nie wiem czym to jest spowodowane. z góry Dziękuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy tabletki żelaza przyjmuje Pani wraz z posiłkiem czy na pusty żołądek? Czy popija je Pani wodą mineralną czy innymi napojami?Żelazo powinno być przyjmowane z posiłkiem i popijane dużą ilością wody. Sugeruję wykonać kontrolne badanie morfologii krwi i w przypadku poprawienia parametrów - poziomu hemoglobiny i hematokrytu, okresowe zaprzestanie ich stosowania.