Ból żołądka i Helicobacter pyroli

Witam, od pewnego czasu miałam bóle zołądka, o samoistnym zdiagnozowaniu okazało się ze mam helicobacter, na który brałam antybiot, w celu eradykacji, stałe bóle ustąpiły natomiast zdarza sie czasami ze owy ból powraca ale jest sekundowy i mija, wrescie wypróżnaim sie regularnie i badania krwi mam w normie, ale jestem znerwicowana i bardzo boje się raka zolądka czy tez jelita, czy przy takich objawach jestem na to narażona? wspomne ze czasa mam zgade i odbijanie sie po posiłku, przy IPP było OK

Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle mogą mieć podłoże stresowe, sama obecność H. Pylori nie zwiększa ryzyka raka.
Pozdrawiam