Ból żołądka i jajników

Witam! Proszę o poradę. Od kilku dni utrzymuje się u mnie ból żołądka i strzykanie w jajnikach jak przed okresem. Bóle żołądka ustają nocą, ale rano powracają i utrzymują się cały dzień. Nasilają się, gdy coś zjem - żołądek jest wtedy tkliwy i bolesny. Przyjmuję Femoden. Ostatni stosunek miałam 5 dni po miesiączce. Mój chłopak skończył we mnie. Czy jest zagrożenie, że jestem w ciąży?

Witam!

Warto by było uzupełnić informacje, w którym dniu cyklu znajduje się Pani aktualnie, czyli ile dni temu miał miejsce stosunek oraz od jak dawna stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne. Warto zwrócić uwagę na sposób przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych - przy idealnym stosowaniu się do instrukcji zawartej na opakowaniu ich skuteczność wynosi ok. 99,9%. W praktyce jednak bardzo często występują czynniki zakłócające, jak np. zapomniana tabletka, przesunięcia czasowe w przyjęciu tabletki, wymioty, biegunka, antybiotykoterapia itp. Biorąc pod uwagę powyższe przyczyny, skuteczność spada do ok. 92%.

Objawy mogą sugerować ciążę, ale nie są obiektywnym wykładnikiem, mogą być też spowodowane innymi przyczynami.
W razie wątpliwości warto wykonać test ciążowy z moczu - ich wiarygodność jest duża i wynosi około 99%. Wynik testu ciążowego jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki).
Pozdrawiam serdecznie!