Ból żołądka, kolki i bóle pod żebrami

Witam Od ok 2 miesiecy boli mnie zoladek.Objawy wystepuja po jedzeniu,bol okropny promieniujacy do prawego obojczyka i plecow,bol przy oddychaniuUsg nic nie wykazalo.Lekarz przepisal mi debretin i troche pomaga,ale nadal boli bardzo.Pojawiaja sie tez kolki i okropny bol prawej strony ciala,pod zebrami biodro.Czasami nawet dretwieje mi lekko noga.Czuje sie okropnie i nadal nie wiem co mi jest.Czekam na wyniki na przeciwciala przeciwtransglutaminazie w klasie IgA.Jakie jeszcze badania mam zrobic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości żołądkowe mogą wskazywać na przykład na stan zapalny w obrębie śluzówki żołądka. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który wdroży leczenie preparatem z grupy IPP. Ze względu na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa, biodra i drętwienie nogi warto pomyśleć o diagnostyce obrazowej kręgosłupa. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.