Ból żołądka po badaniu endoskopowym i pobraniu wycinków

Dzień dobry, tydzień temu miałem przeprowadzone badanie endoskopowe żołądka. Lekarz w trakcie badania pobrał próbki błony śluzowej do testów na Helicobacter pylori. Z żołądkiem wszystko ok, bakterii też nie stwierdzono ale od tamtego czasu odczuwam w różnych miejscach delikane ukłucia i martwie się czy może to być spowodowane rankami które powstały podczas pobierania materiału do testu. Czy miejsca te goją sie szybko , czy jest powód do niepokoju? Pozdrawiam, Paweł

Witam.
Wycinki błony śluzowej pobiera się płytko. Błona śluzowa szybko się goi. Moim zdaniem objawy powinny niedługo same ustąpić. Po gastroskopii może Pan czuć takie dziwne objawy przez 2-3 tygodnie, ale powinny same ustąpić. Mogą one wynikać z samego podrażnienia po endoskopii niż z pobrania wycinków. Także proszę się nie obawiać i poczekać. Można spróbować diety lekkostrawnej żeby dodatkowo nie podrażniać żołądka. Pozdrawiam i życzę zdrowia