Ból żołądka podczas zginania

Witam, od około 5 dni boli mnie żołądek. Miejsce mniej więcej nad pępkiem, troszkę wyżej. Nie towarzyszą temu żadne inne objawy. Ból pojawia się co jakiś czas. jest to ból skurczowy, silny. Najczęściej podczas ruchu i zginania sylwetki.Może to nie ma związku, ale ból pojawił się dzień po dostaniu okresu i na pewno nie jest to ból menstruacyjny. Co to może być, czy powinnam iść z tym do lekarza czy poczekać aż samo przejdzie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli ból nie jest zbyt dokuczliwy można zastosować doraźnie środki przeciwbólowe i rozkurczowe. Warto jednak w sytuacji notorycznego powtarzania się epizodów bólowych zgłosić się do lekarza. Możliwe iż koniecznie będzie wykonanie badanie USG.