Ból żołądka promieniujący do mostka w 19. tygodniu ciąży

Witam jestem obecnie w 19 tyg. ciaży od kilku dni boli mnie zołądek ból promieniuje na mostek ,przed ciążą nie miałm nigdy wczesniej takich dolegliwosci ,ból jest tak okropny ze w nocy nie moge spać .Co ta dolegliwość może oznaczać? Dziekuje

Dzień dobry,

Być może ma Pani dolegliwości związane z zarzucaniem kwaśnej treści żołądkowej do przełyku - w ciąży dość często zdarzają się takie dolegliwości. Proszę kupić sobie jakiś preparat zobojętniający sok żołądkowy , np. zawierający węglan wapnia i magnezu. W razie wystąpienia dolegliwości proszę zażyć lek, jeśli dolegliwości ustąpią, będzie to oznaczało, że ma Pani dyspepsję. Z całą pewnością warto zgłosić się do swojego lekarza, który Panią zbada i zaleci odpowiednie leczenie. Proszę pamiętać, że wiele leków jest w ciąży przeciwwskazanych. Może pić Pani na noc zaparzone siemię lniane, powinno złagodzić dolegliwości. Jeśli nie ustąpią - konieczna wizyta lekarska.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz