Bolą mnie obydwie gałki oczne. Co się dzieje z moimi oczami?

Mam 41 lat, jestem kobietą. Nie mam żadnej wady wzroku, nigdy nie nosiłam okularów. Bolą mnie obydwie gałki oczne. Ból ma charakter naciskającego od środka głowy - mam wrażenie, że chce mi wywalić oczy na zewnątrz. Przy schylaniu się - nasila się. Gałki oczne nie są zaczerwienione, nie pieką, nie swędzą.

Witam!

Koniecznie proszę udać się na wizytę do okulisty, by lekarz przeprowadził badanie oczu z oceną dna oka i tarczy nerwów wzrokowych a także pomiarem ciśnienia śródgałkowego.

Jeżeli okulista nie stwierdzi żadnej uchwytnej przyczyny dolegliwości proponowałabym odwiedzić także laryngologa i neurologa.

Pozdrawiam