Bolą mnie piersi - czy mam się zgłosić do lekarza?

Witam,

Mam 24 lata, bolą mnie piersi i są nabrzmiałe. Nawet wyczuwam w lewej piersi jakby grudkę:(, a ponadto w lipcu urodziłam syna, ale z powodu niewystarczającej ilości pokarmu przerzuciłam go na mleko modyfikowane. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne.

Czy mam się zgłosić do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Każda zmiana guzowata stwierdzona podczas samobadania piersi wymaga zbadania przez lekarza.
W czasie ciąży, karmienia lub okresu może dochodzić do nieswoistych zmian gruczołowych, które często same ustępują.
Opisane zmiany mogą sugerować zmiany tkanki gruczołowej po ciąży lub też (biorąc pod uwagę ból) działania niepożądane tabletek antykoncepcyjnych.
Aby jednoznacznie określić przyczynę objawów należy wykonać badanie fizykalne a także ewentualnie badanie USG.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, na badanie należy zgłosić się po okresie.

Redakcja abcZdrowie.pl