Bolą mnie piersi i mam guzek - czy to może być rak?

Byłam u ginekologa i wyczuł u mnie guzek w piersi. Od razu skierował mnie do onkologa. Ten dał mi skierowanie na USG i mammografię. Czy to może być rak? Jakieś 3 lata temu sama wyczułam guzek. Miałam wtedy USG i lekarka powiedziała mi, że taką już mam budowę piersi. Teraz guz jest z tym samym miejscu. Czy to może być dalej to samo, po prostu taka budowa? Od jakiegoś czasu bolą mnie piersi, tak z boku po zewnętrznej stronie. I ten niby guzek też jest po zewnętrznej stronie.

Czy ból może być spowodowany tym, że mam duże piersi, a ostatnio jeszcze przytłam i trudno jest mi dobrać właściwy stanik? Dodam jeszcze, że mam 25 lat, nie miałam dzieci, przez jakis czas brałam tabletki antykoncepcyjne na bolesne miesiączki i 2 lata temu, z powodu odmy opłucnej, miałam w ciągu 2 tygodni ok. 15 rentgenów.

Witam serdecznie.

Ponad 80% guzów w piersi to zmiany łagodne. W młodym wieku prawdopodobieństwo nowotworu złośliwego jest niewielkie. Trudno mi powiedzieć, czy ten guzek jest tym, który Pani wyczuwa od 3 lat. Zgodnie z zaleceniem lekarza proszę poddać się badaniom, dzięki którym będzie można wyjaśnić jaki charakter ma guz i zalecić odpowiednie postępowanie.

Ból piersi oczywiście może być spowodowany noszeniem źle dobranego stanika.

Pozdrawiam serdecznie.