Bolące guzki na skórze głowy

Witam! Na skórze głowy pojawiają mi się bolące guzki. Lekarz stwierdził zapalenie mieszków włosowych. Zapisano mi antybiotyk aknemycin. Problem jednak ciągle powraca i obecnie mam bardzo bolesny guzek na tylnej części głowy, który utrzymuje się już 8 dni. Jakie badania należy wykonać z krwi i ewentualnie na jakieś bakterie typu gronkowiec? Chciałbym znaleźć przyczynę tych dolegliwości a nie leczyć objawy antybiotykiem. To i tak wraca po kilku miesiącach. Męcze się z tym juz kilka lat. pozdr

Aleksander Ropielewski

Należy zastanowić się nad profilaktycznym przyjmowaniem antybiotyku na stałe, który będzie chronił przed nawrotami choroby oraz wykonać posiew ze zmian skórnych, w celu oznaczenia patogenu. Poza tym podczas terapii prać pościel i nakrycia głowy.