Bolące i powiększone węzły chłonne przy ŁZS

Witam.choruję na łzs głowy.Ok pół roku temu gdy stadium mej choroby było b.wysokie,wyszło mi 5 powiekszonych węzłów na głowie(dolna część głowy),które nie bolały.Skonsultowałam sie z lekarzem,lecz nie stwierdził nic poważnego..Lecz do dziś mam powiększone węzły i bardzo mnie to martwi.Węzły nie bolą ,ale nadal sa...

Witam Panią,

Z uwagi na nasilony stan zapalny skóry głowy, węzły chłonne o których Pani pisze mogły ulec powiększeniu. Nawet w przypadku ustąpienia zapalenia skóry węzły chłonne mogą przez długi okres czasu - (nawet przez wiele miesięcy) pozostawać powiększone (w bardzo rzadkich przypadkach ich rozmiary mogą nie wrócić już do normy). Nie musi być to wcale objaw poważnej choroby, a po prostu reakcja na proces zapalny i często współistniejące miejscowe nadkażenia skóry związane z jej podrażnianiem, np. drapaniem. Proszę na wszelki wypadek wykonać sobie morfologię krwi z rozmazem oraz oznaczyć CRP i z wynikami, jeśli będą odbiegały od normy udać się do swojego lekarza, który je zinterpretuje, a w razie potrzeby zleci dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz