Bolące jądra

Około dwa tygodnie temu zaniepokoił mnie pewien fakt. Kiedy położyłem się spać, zauważyłem, że boli mnie lewe jądro. Na następny dzień wszystko było w porządku, ale po paru dniach znowu to się powtórzyło i było tak jeszcze parę razy... Za dnia nie bolały mnie, lecz przedwczoraj przed snem miałem wrażenie, że bolą mnie oba jądra, trochę się tym przejąłem. Przez cały następny dzień nie czułem nic, lecz znowu, właśnie wieczorem, wszystko się powtórzyło. I tak samo było dnia następnego, ale dzisiaj prawie ciągle miałem wrażenie, że mnie bolą te oba jądra. Nie wiem, czy to może z powodu dojrzewanie, ponieważ mam 16 lat, czy może dlatego, że od paru dni się nie masturbowałem, nie mam pojęcia. Nie uprawiałem jeszcze seksu. Pozdrawiam.

Bolesność jąder nie wydaje się - sądząc z Twojego opisu - mieć cokolwiek wspólnego z nadkażeniem grzybiczym.

Rzeczywiście w okresie dojrzewania, który jest okresem "burzy hormonalnej", okresowo może pojawiać się ból w obrębie jąder, szczególnie przy nasilonej produkcji nasienia.

Proszę się nie niepokoić.

W razie nasilenia dolegliwości zalecam wizytę u urologa.