Bolące jądro

Witam, od jakiegoś czasu mój narzeczony skarży się na ból lewego jądra. Od tego czasu jądro to znacznie się zmniejszyło (prawie o polowe od zdrowego prawego jadra i jest teraz małe jąderko, a tak nie było). Zauważyłam również, że worek jest cały napięty i jakby wypełniony jakąś cieczą albo spuchnięty, bo nie wiem jak to nazwać. Proszę mi powiedzieć, co to może być, bo strasznie się martwimy. Ból towarzyszy mu także, kiedy dochodzi do wzwodu i wszystko się napina. Czy on może mnie czymś zarazić? Nie wiem, kiedy wybierze się do lekarza, dlatego pytam i proszę o jakąś sensowna odp. Jeszcze mam takie pytanie - czy z takimi sprawami lepiej pójść do urologa czy androloga? Więcej objawów niestety nie znam:( Za odp. z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety, bez wizyty u lekarza się nie obejdzie i nie ma na co czekać - proponuje zacząć od lekarza rodzinnego, który po badaniu skieruje do konkretnego specjalisty. Objawy, które Pani podaje, raczej nie są związane z grzybicą, ale mogą być objawem stanu zapalnego albo nawet guza. Proszę zdecydowanie namówić narzeczonego do odwiedzenia lekarza.

Pozdrawiam.