Bolące krosty na penisie

Witam! Razem z mężem staramy się o dziecko, ale wystąpił problem. Po stosunku oczywiście bez zabezpieczeń męża członek jest czerwony i po jakimś czasie zaczyna go obsypywać boląco - swędzącymi krostkami. Wcześniej kiedy nie staraliśmy się o dziecko mąż zabezpieczał się prezerwatywą, gdyż ja leczyłam się hormonalnie na schorzenie związane z moimi jajnikami (mam zespół policystycznych jajników, oprócz leków doustnych brałam też tabletki dopochwowe i maści, gdyż podczas jednej z wizyt lekarz stwierdził u mnie jakąś bakterię, która wywołała zapalenie i świąd, ale po tym wszystko minęło) i nie chcieliśmy ryzykować. Nigdy podczas zabezpieczania się męża nie obsypywało. Czy to może mieć jakiś związek z lekami, które brałam (z tym, że już ich nie biorę przez około 10 miesięcy). Po kilku razach tej wysypki mąż zaczął chodzić się myć zaraz po stosunku a z czasem i unikać kontaktów ze mną. Co stało się bardzo przykre dla mnie. Dziękuję.

Lek. Marta Hat

Witam! Przyczyna dolegliwości męża jest najprawdopodobniej infekcyjna. Jedną z możliwości jest infekcja bakteryjna - być może bakteria, która została wykryta w Pani drogach rodnych nadal jest aktywna i może wywołać infekcję u męża. Należałoby udać się do lekarza dermatologa (ewentualnie w Pani przypadku ginekologa), aby ocenić badaniem fizykalnym charakter zmian u męża i ustalić ich przyczynę (infekcja bakteryjna, wirusowa, grzybicza, mieszana), a także zbadać Panią. Po ustaleniu przyczyny objawów lekarz wdroży u obojga Państwa odpowiednie leczenie w zależności od rozpoznania. Objawy nie powinny mieć związku z zażywanymi lekami. Pozdrawiam serdecznie!