Bolące kulki pod pachami a ryzyko raka piersi

Witam! Dwa miesiące temu pod prawą pachą wyskoczyła mi boląca kulka. Jest to ból, który określiłabym rwącym. A tak zwana kulka, odnoszę takie wrażenie, że umieszczona jest w skórze. Po około 2 tygodniach kulka zeszła, ale dziś wyszła kolejny raz - jest malutka, ale boli. W międzyczasie taka sama dolegliwość zaczęła dokuczać mi pod lewą pachą przez około może 4 dni i znów zeszła. Dziś znów boli mnie pod prawą pachą. Jutro idę do lekarza, ale nie ma mnie w kraju i pragnę zasięgnąć informacji od naszego polskiego specjalisty. Bardzo się boję, ponieważ mój tata zmarł w wieku 24 lat na raka mózgu, a dziś moja mama zmaga się ze złośliwym rakiem piersi :( Napiszę jeszcze, że ostatnie badanie usg miałam w lutym (minie dwa lata). Sama badam sobie piersi i nie wyczuwam żadnych zmian. Ogólnie nie mam powiększonych węzłów chłonnych i dobrze się czuję. Proszę mi napisać, czego mogę się spodziewać i czy powinnam zacząć się bać. Boję się, bo jestem 30-letnią mamą, która wychowuje dwie córki :) Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Z Pani opisu wynika, że jest to prawdopodobnie zapalenie mieszków włosowych skóry pod pachą. Mieszek włosowy który uległ podrażnieniu (na skutek np. antyperspirantów, mydła, po goleniu pachy itp) jest obrzmiały, zaczerwieniony i bolesny. Może być wyczulany w formie zgrubienia. Nie jest to groźne.

Należy jednak podkreślić, że ostateczną diagnozę może postawić tylko lekarz, który ma okazję Panią zbadać.

Z uwagi na obciążenie rodzinne, powinna być Pani pod stałą opieką lekarza ginekologa, co najmniej co pół roku powinna mieć Pani badanie USG piersi i badanie lekarskie.

Pozdrawiam serdecznie