Bolące pęcherzyki na sromie - co to jest?

Dobry wieczór, mam 24 lata, od 5 lat tego samego partnera, córkę 3-letnią. Od kilku miesięcy mam trochę wstydliwy problem, czuje pieczenie, swędzenie pochwy, trzy razy byłam już z tym problemem u lekarza a raczej u położnej, za każdym razem dostawałam krem dopochwowy, który stosowałam jednorazowo i na początku pomógł na parę miesięcy, później tylko na 2 tyg., pani położna pobierała mi nawet wymaz do badan i wyszło, że jest wszystko w porządku. Ale pieczenie nie przestało, ostatnio nawet czułam ból na wargach sromowych, a dziś zauważyłam cztery krostki, a raczej pęcherzyki, jedna na wardze sromowej, trzy na pochwie prawie w wewnątrz. Pisze, żeby się dowiedzieć co to może być, ponieważ mieszkam w Anglii a tu niestety opieka medyczna nie jest zbyt dobra, wszystko lekceważą i zawsze mówią, że to zwykła infekcja i powinna przejść. A ja się obawiam, ze to może być coś poważnego. A 2 miesiące temu robiłam cytologie i wyszło wszystko w porządku, ale już sama nie wiem czy mogę wierzyć tutejszym lekarzom. Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować infekcję wirusem opryszczki.
Zakażenie wirusem może być pierwotne jak i nawrotowe. Uważa się, że zazwyczaj po zakażeniu wirusem opryszczki następuje okres bezobjawowy, podczas, którego osoba zakażona jest potencjalnie zakaźna, jednocześnie nie zgłaszając żadnych objawów.
Oczywiście przyczyn opisanych dolegliwości może być kilka. Mogą to być także zmiany gruczołów skórnych lub inne stany zapalne.
Aby potwierdzić przypuszczalną przyczynę konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualnie badanie dodatkowe w kierunku infekcji wirusem HSV2.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem/wenerologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl