Bolące piersi i brzuch oraz zielono-żółte upławy a ciąża przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 3 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. 29.09 dostałam okres, trwał on do 5.10. W ostatni dzień miesiączki współżyłam, na początku bez dodatkowego zabezpieczenia, później użyliśmy prezerwatywy. Od tego czasu bolą mnie piersi i pobolewa brzuch. Mam także zielono-żółte upławy o niezbyt przyjemnym zapachu. Czy jest jakaś możliwość zajścia w ciąże? Dodam, że tabletki przyjmuje bardzo regularnie, codziennie o tej samej godzinie, bez żadnego pominięcia. Pozdrawiam i czekam na odp.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos upławów, to najprawdopodobniej jest to wynik infekcji. W celu potwierdzenia diagnozy i wdrożenia leczenia, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.