Bolące piersi - jakie mogą być przyczyny?

Jestem 28-letnią kobietą starającą się o dziecko. Mój ostatni okres miałam 4 stycznia, ale moje cykle są nieregularne (34-41 dni). Około 2 tygodni od okresu wystąpiło u mnie plamienie (zbyt słabe na okres, zbyt długie na krwawienie owulacyjne) i od tego czasu nic.
Dziś jest 46 dzień cyklu i nadal nie mam miesiączki, a od 42 dnia cyklu zaczęły boleć mnie piersi (prawa trochę mocniej), głównie w części poniżej i powyżej sutków. Dnia 5 lutego (32 dzień cyklu) miałam robiony test ciążowy z krwi i wyszedł negatywny. Dziś rano zrobiłam kolejny test ciążowy z moczu, który również wyszedł negatywny. W podobnym czasie co bóle piersi zaczęłam dostawać napady gorąca z palącą skórą na plecach i udach, które to ewentualnie mogłoby być przypisane przeziębieniu, które się u mnie właśnie zaczęło.
Wysyłam to zapytanie w związku z tym, że nie wiem, czy mogę zacząć brać coś, żeby zwalczyć przeziębienie? Czy jest to możliwe, że jestem w ciąży, mimo że test ciągle jest negatywny? Jakie mogą być przyczyny bolących piersi?
Bardzo dziękuję za odpowiedz.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe piersi mogą mieć związek ze zbliżającą się miesiączką. Wynik testu ciążowego jest wiarygodny po około 2 tygodniach od stosunku. Nie wiem, jaki dokładnie był odstęp czasowy pomiędzy współżyciem a wykonaniem testu. Dlatego trudno określić, na ile wynik testu jest wiarygodny. W Przypadku wątpliwości należy wykonać beta HCG z krwi lub zgłosić się do ginekologa.
Dopóki nie zostanie wyjaśniona sprawa ciąży, wszelkie leki są przeciwwskazane. Proszę spróbować zwalczyć przeziębienie domowymi sposobami, np. herbata z cytryną, malinami, czosnek.
Pozdrawiam