Bolący guzek o wielkości 1 cm - co to jest?

Mam wielką prośbę, ponieważ boję się iść do lekarza... Chciałabym najpierw coś się dowiedzieć na ten temat a nie mam z kim o tym porozmawiać... Mam 23 lata i bardzo mały biust - miseczkę AA. Wyczułam niedawno guzka – zgrubienie - powyżej 1 cm w mojej prawej piersi... Guzek wyczuwalny jest, gdy podniosę rękę do góry i umiejscowiony jest u góry na godzinie 13 - (od strony prawej ręki). Podczas dotyku odczuwam lekki ból... Nawet bez dotykania mam czasem wrażenie, jak gdyby delikatnego odrętwienia w tym miejscu promieniującego w kierunku pachy...

Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie to dodatkowo powiem, że jestem teraz około tydzień przed miesiączką - nie mogę tego dokładnie sprecyzować, gdyż od 3 miesięcy moje miesiączkowanie zaczęło *wariować* i spóźniać się... Oprócz tego co chwila mam problemy z gardłem - co mi przejdzie to znów się przeziębiam (też trwa to od około 3 miesięcy) i się leczę na własną rękę... Mam też ciągle gęste białe upławy z pochwy od kilku lat - nie mogę z tego się wyleczyć chociaż brałam globulki Gyno-Femidazol przepisane od ginekologa - czasem tak bez powodu pobolewają mnie jajniki... Mam bolesne stosunki... Nie byłam nigdy w ciąży... Być może to wszystko jest związane z jakąś jedną chorobą... nie wiem...

To byłoby na tyle - proszę o jak najszybszy odpis w sprawie mojego guzka, ponieważ bardzo się tym martwię - a im bardziej się martwię to tym bardziej gorzej się czuje...

Witam serdecznie!

Przede wszystkim zachęcam gorąco do wizyty u lekarza - najlepiej ginekologa. Tylko dzięki badaniu przez lekarza oraz badaniom dodatkowym (np. USG) lekarz będzie w stanie na 100% określić jaki charakter ma guzek i zaproponuje odpowiednie leczenie (np. obserwację lub zabieg usunięcia).

Guzek w piersi u młodych kobiet najczęściej ma podłoże łagodne. Bolące, dobrze wyczuwalne guzki to zazwyczaj gruczolakowłókniaki. Zachęcam do lektury mojego artykułu na temat gruczolakowłókniaków, gdzie znajdzie Pani wszelkie informacje na ten temat : http://portal.abczdrowie.pl/czy-gruczolakowlokniaki-sa-grozne

Oczywiście - tak jak już wspomniałam na początku, tylko dzięki ocenie lekarskiej będzie można potwierdzić, że guzek u Pani to faktycznie gruczolakowłókniak.

Zaburzenia miesiączkowania mogą mieć podłoże w zaburzeniach hormonalnych (co min. może sprzyjać rozwojowi łagodnych zmian w piersiach). Tym bardziej zatem jest powód aby zgłosiła się Pani do lekarza ginekologa.

Częste infekcje gardła raczej nie maja związku z pozostałymi Pani dolegliwościami, mogą wynikać np. z osłabienia. Trzeba zwrócić uwagę na stosowanie diety, która dostarczy Pani witamin i mikroelementów (można dodatkowo przez jakiś czas stosować gotowe preparaty witaminowe), regularny wysiłek fizyczny na swieżym powietrzu.

Pozdrawiam serdecznie