Bolący guzek podczas okresu - czy powinnam się obawiać?

Dziś odkryłam małego guzka w lewej piersi tuż za sutkiem. Dużo już na ten temat czytałam ale dalej nie wiem co myśleć. Jestem w trakcie okresu dlatego myślałam że to jest powodem ale zwykle wtedy obie piersi są obolałe. Teraz wyczuwam guzka w jednej i przy naciśnięciu odczuwam duży ból. W mojej rodzinie nikt nie chorował na raka piersi.

Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pani objawy mogą być związane z trwającym obecnie krwawieniem. Przyczyną są wahania hormonalne. Jeśli zmiana nie ustąpi w ciągu kilku dni od zaprzestania krwawienia należy skontaktować się z lekarzem specjalistą ginekologiem. Lekarz podczas wizyty będzie miał możliwość ocenienia zmiany oraz ewentualnego zlecenia badań dodatkowych. Pomoże to w postawieniu trafnej diagnozy.