Bolący guzek w piersi

Witam, mam 22 lata i od 3 tygodni karmię piersią. Jakieś 2 dni temu wyczułam w lewej piersi, w jej dolnej części, guzek wielkości jakiś 2 cm. Jest on bardzo bolesny i sprawia, że boli mnie cała pierś. Nie wiem, czy może to być następstwem karmienia piersią i zmianą wynikająca z tego, czy jest to coś poważniejszego i powinnam udać się z tym do lekarza?

Witam serdecznie.

W trakcie karmienia piersią, szczególnie na początku, może dochodzić do zastoju pokarmu i zaczopowania przewodzików mlekowych. Stąd pewnie wyczuwalne bolesne zgrubienie w piersi. Proszę starać się przystawiać jak najczęściej dziecko do piersi i starać się delikatnie rozmasowywać bolące miejsce, najlepiej podczas kąpieli. Można też stosować okłady z lekko rozgniecionego liścia kapusty. Jeżeli ból będzie się nasilać, guzek nie zniknie, pojawi się gorączka - znak, że trzeba koniecznie udać się do lekarza, gdyż może dojść do nadkażenia bakteryjnego i wtedy konieczne jest podanie antybiotyku.

Pozdrawiam serdecznie