Bolący, mały guzek w lewej piersi

Szanowni Państwo, mam 47 lat, jestem kobietą, przebywam obecnie w Anglii. Od dwóch-trzech tygodni wyczuwam w lewej piersi, dużo poniżej sutka, maly guzek, boli tylko po dość mocnym ucisku (być może to zmiany hormonalne - taką mam nadzieję, bo ostatni okres miałam bardzo dawno, ok. 3,5 tygodnia po przeprowadzce i zmianie klimatu ze środkowej Anglii na morski). Poza tym nie mam innych objawów. Ze względu na ograniczony dostęp do lekarzy uprzejmie proszę o odpowiedź. Nie przyjmuję żadnych leków.

Witam serdecznie!

Uważam, że bez wizyty u lekarza ginekologa raczej się nie obędzie. Większość guzków w piersi to oczywiście zmiany łagodne (ok. 80%), natomiast w Pani wieku obserwuje się szczyt zachorowań na raka piersi i z pewnością każdy guz powinno się uważnie zdiagnozować.

Rak piersi jest chorobą, która może nie dawać żadnych innych objawów poza zmianą w piersi, dlatego jest tak podstępna, a wykryta zbyt późno nie pozostawia szans na wyleczenie. Nie piszę tego, aby Panią nastraszyć, tylko zwrócić uwagę, aby w miarę możliwości starała się Pani sprawę wyjaśnić, a nie pozostawić.

Więcej o raku piersi, sposobach diagnozowania, może Pani poczytać na naszych stronach:
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-raka-piersi,
http://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-raka-piersi.

Pozdrawiam serdecznie.