Bóle brzucha a ciąża zagrożona

witam mam na imie aneta mam 37 lat jestem w 27 tygodniu ciazy.Ciaza jest zagrozona tzn,łożysko jest centralnie położone,do tego od trzech dni mam bóle brzucha w okolicy pępka w dół przy tym brzuch mi twardnieje.Bardzo prosze niech mo ktos powie co mam zrobic w tym przypadku,zaczynam sie bac i denerwowac,czy to juz by sie zblizał przedwczesny poród.prosze o podpowiedz co mam dalej zrobic .pozdrawiam Aneta

Witam serdecznie.
Pani objawy zdecydowanie wymagają konsultacji ginekologicznej i bezpośredniego przeprowadzenia badania. Mogą bowiem wynikać z przedwczesnego oddzielenie się łożyska, które jest potencjalnie niebezpieczne zarówno dla Pani jak i dziecka. Proszę zgłosić się do prowadzącego ginekologa, a w przypadku bardzo nasilonych dolegliwości na ginekologiczną izbę przyjęć najbliższego szpitala.