Bóle brzucha a miesiączka

Witam, 3 razy zdarzyło mi się że 1go dnia miesiączki miałam ogromny ból brzucha, byłam blada, spocona, było mi strasznie gorąco, wymiotowałam, na drugi dzień wszystko ustępowało. Mam 21 lat. Miałam robione USG jamy brzusznej oraz dopochwowe i jest wszystko ok. Ostatnio też często miewam zakażenia pęcherza. Dodam, że dolegliwości pojawiły się odkąd rozpoczęłam współżycie. Co może być przyczyną? Jakie badanie wykonać? Pozdrawiam serdecznie :)

Witam! Bóle brzucha i złe samopoczucie są typowym objawem pierwszego dnia menstruacji. Mimo iż bywają bardzo dokuczliwe, nie są powodem do niepokoju. Zapalenie pęcherza jest natomiast bardzo częstą dolegliwością aktywnych seksualnie kobiet. Dzieje się tak dlatego, że w czasie kontaktów intymnych dochodzi do rozprzestrzenienia się bakterii z okolic odbytu. Aby zapobiec nawracaniu tego typu zakażeń należy dbać o odpowiednią higienę oraz wspomagać się preparatami zawierającymi wyciągi z żurawiny czy witaminy C.