Bóle brzucha, bóle klatki piersiowej, duszności i stany depresyjne

Witam mam 18 lat i moje dolegliwości zaczeły się od 2011 roku. Bule brzucha w prawym rogu które są do tej pory dodatkowo miewam tachykardzie czasami i bóle serca w klatce piersiowej i bule pod wątrobą zdarzają się też duszności i otępienia nie wiem co dalej robić iść do lekarza i powiedzieć o tylu dolegliwościach mam też stany depresyjne co może być tego mojego złego samopoczucia powodem dodatkowo ciągle jestem zmęczony i bolą mnie nogi.

Witam,

tak, uważam, że powinien Pan zgłosić się do lekarza, zwłaszcza, że Pana dolegliwości trwają już pewien czas. Proszę poinformować lekarza o wszystkich dolegliwościach, wówczas będzie mógł Panu pomóc.

Pozdrawiam,
M.Strózik

Witam,

jak najbardziej powinien Pan koniecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu i powiedzieć mu o każdej doświadczanej dolegliwości. Chodzi o to, żeby zlecone przez niego badania wykluczyły (lub potwierdziły) somatyczne pochodzenie dolegliwości.
Jeśli ma odczuwa Pan stany depresyjne, stres, wtedy warto rozważyć także konsultację z psychologiem/psychoterapeutą, by razem ze specjalistą zaplanować działania, które pomogą Panu wyeliminować wpływ niekorzystnych czynników na Pana kondycję psycho-fizyczną.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel