Bóle brzucha, głowy i gardła oraz brak apetytu

Witam, od jakiegoś czasu dziwnie się czuję, ciągle mnie boli brzuch, glowa oraz gardło. Ciągnie się już to od kilku tygodni. Do tego nir mam apetytu. Nic nie chce jeść. Jak zjem to biore tabletki przeczyszczające, ponoeważ źle soę czuję. Chodze do szkoły, na lekcjach nie mogę się skupić. Rodzice ciagle w pracy, nie interesują się mną wogóle, do lekarza nie chcą mnie zabrać, ciągle opiekują sie moją 13 letnią siostrą. Miałam podejżenie anemii. Czesto mamurazy e ciagu pól roku: ręki, glowy,kolana

Witam,
W Pani opisie pojawiają się problemy somatyczne (bóle, brzucha, gardła, anemia) i psychologiczne (brak zainteresowania rodziców, którzy są zapracowani a jeśli już są w domu to większą uwagę skupiają na młodszej siostrze).
Warto skonsultować się z lekarzem , chociażby ze względu na anemię i inne objawy.
Ja jednak zwróciłabym uwagę na sytuację w rodzinie.
Pani różnymi sygnałami próbuje zwrócić uwagę swoich rodziców. Im mniej się oni interesują, tym prawdopodobnie objawy się nasilają. No nie przypadek, że Pani ciało choruje i w ciągu ostatniego pół roku ulegała Pani częstym urazom. Osoba w chorobie wymaga opieki i wsparcia. Takim mechanizmem możemy uruchomić innych wokół siebie. Zalecam Pani kontakt z psychologiem, psychoterapeutą aby przyjrzeć się całej psychologii Pani zachowania. Jeśli problem leży w rodzinie, tam trzeba będzie szukać przyczyny i rozwiązania. Podkreślam jednak, że wizyta u lekarza nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
Milena Goncerz

Podobne zaburzenia mogą pojawiać się na tle emocjonalnym. Dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się źródłom trudności oraz przepracowania ich i zmiany.