Bóle brzucha i brak apetytu przy refluksie żołądka

Mam na imię Piotr i mam 19 lat, mam refluks żołądka. Robiłem morfologie , usg i wszystko w porządku. Ale od jakiegoś czasu pobolewał mnie brzuch ale tylko wtedy gdy na niego naciskałem gdy leżałem na płasko. Teraz od pewnego czasu budze się rano bez apetytu i bulgocze mi w brzuchu. I nie mam ochoty na jedzenie od rana przez godzine. Brałem tabletki Ranigast max , było dobrze ale jak przestałem brać właśnie naszły mnie te bulgotania rano .

Witam. Refluksowe zapalenie błony śluzowej żołądka wymaga długotrwałego przyjmowania leków zmniejszających wydzielanie żołądkowe. Oprócz ranigastu powinien Pan stosować inhibitory pompy protonowej - 1 raz dziennie, na czczo przed śniadaniem.