Bóle brzucha i brązowe plamienia a niedobór progesteronu

W czasie gdy powinnam dostać miesiączkę pojawiło się brązowe plamienie. Dzień przed plamieniem oraz w dniu jego rozpoczęcia bolał mnie brzuch. Wcześniej (tj. rok temu) miałam podobny problem jednakże plamienie pojawiało się między miesiączkami. Cykle mam dosyć nieregularne. Niedawno przeżyłam ogromny stres, zmęczenie i niedożywienie.Miesiąc temu rozpoczęłam współżycie z jednakże zawsze jest ono z prezerwatywą. Czy to może być ciąża? Czy znów pojawia się problem z niedoborem progesteronu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest raczej mała. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.