Bóle brzucha i gorączka po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam mój Ojciec 82 lata, dwa lata temu usunięty woreczek żółciowy. Tydzień temu miał oczyszczane przewody żółciowe z kamieni. wypisany ze szpitala w bardzo dobrym stanie, czuł się świetnie. dziś dostał bólu brzucha i temperatury powyżej 38 stopni. co może być przyczyną i gdzie udać się po pomoc?

Jest prawdopodobne, że Pani ojciec cierpi na zapalenie dróg żółciowych, być może nie wszystkie kamienie udało się usunac z przewodów.
Pacjent powinien wrócić jak naszybciej do szpitala gdzie ostatnio wykonywano zabieg usunięcia kamieni.

Prof. dr hab. JarosĹaw Leszczyszyn

Szanowny Panie, należy koniecznie udać się na wizytę do lekarza prowadzącego. Przyczyna może być błacha - np. reakcja na zabieg, ale też poważniejsza. Wchodzi w grę natychmiastowe włączenie antybiotyku.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista Chirurg