Bóle brzucha i jelit: co zrobić?

Od jakiegoś czasu miałam dosyć luźny stolec, ale wszystko zaczęło się 5 dni temu. Najpierw ból brzucha od okolic lewego jajnika do okolic żołądka (tylko po lewej stronie). Ból pojawiał się przy każdym ruchu brzucha, np. wstawanie, kładzenie się. Na drugi dzień ból się zmniejszył, jednak dostałam wieczorem biegunkę. W między czasie odchodziły gazy. Wzięłam lek na biegunkę i tak od 3 dni nie mogę się wypróżnić. Jadłam normalnie, tak więc powinnam się normalnie wypróżniać, a tym czasem czuję jak mi wszystko leży w jelitach, a mimo to nie mogę się załatwić. Po każdym posiłku, a nawet piciu czuję, że mam coraz cięższy brzuch. Częściej niż zwykle chce mi się siku. Byłam u lekarza i dostałam jakiś trzydniowy antybiotyk. Stwierdził bowiem, że to jakaś infekcja moczowa. Dodam, że w styczniu miałam operację na wycięcie woreczka żółciowego. Nie wiem, co mam robić. Czy to jakieś niepokojące objawy? Co zrobić, aby się wypróżnić i przywrócić jakoś pracę jelit?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Z opisu trudno wnosić, czy lekarz rodzinny zbadał Panią. Jest to szczególnie istotne w świetle wywiadu niedawnej operacji. Jeśli badania nie było, musi zostać przeprowadzone, gdyż właśnie na podstawie badania fizykalnego możemy wstepnie ocenić powagę problemu. Bez tej wiedzy błedem jest zalecanie postepowania mającego pomóc w zwalaczeniu dolegliwości.
Pozdrawiam