Bóle brzucha i jelitówka u dziecka

Witam, ok. 3 tyg. temu syn 7 lat miał jelitówkę. Po tyg. przerwy dostał, temp. 38,5 st. po 4 dniach doszedł kaszel. Gorączka taka była przez 7 dni. Lekarz rodzinny zalecił ibum, fosidal, nonasine i flegaminę. Po 2 dniach gorączka sadła do 37,3, od dwóch dni już jej nie ma. Dziecko miało robioną morfologię (dolne grancie norm) i CRP - 21,5. Syna pobolewa brzuch, ściska w okolicy pępka. Przez ostatnie 3 dni po kolacji dziecko wymiotowało, ma rozwolnienie. Wspomnę, że w przedszkolu panuje owica.

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez zbadania dziecka nie da się postawić diagnozy, wskazana kontrola u pediatry, do rozważenia badanie kału w kierunku pasożytów.
Pozdrawiam