Bóle brzucha i krew utajona w kale

Wynik dziecka z bólami brzucha, krwią utajoną w kale i leczonym refluxem. Hist-pat :1: Oesophagitis chronica levi gradu ac hyperaemia mucosae. 2:Fragmenta mucosae duodeni normalis ac reacito oesinophilica levis laminae propriae. Proszę o przetłumaczenie na język Polski dwóch podpunktów. Czy opis w punkcie 2 oznacza eozynofilowe zapalenie dwunastnicy?

Witam , 1.przewlekłe zapalenie przełyku z przekrwieniem śluzówki , 2.fragmenty prawidłowej śluzówki dwunastnicy z eozynofilnym odczynem. Szczegóły proszę omówić z lekarzem prowadzącym! z.zurawski